درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

درمان قطعی سنگ کلیه با نسخه مرحوم دکتر عبدالله خان احمدیه  ادامه

آویشن

آویشن

آویشن مقوی معده ، ضد سرفه و یک آنتی باکتری بسیار قوی است . در تقویت دید چشم و درمان عفونت های ریوی موثر است و یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است .

 خاکشیر

خاکشیر

تب بر است و برای رفع التهابات پوستی مانند کهیر موثر است و در درمان کرم معده و سنگ کلیه نافع است . سموم بدن را دفع می کند . بر اساس شیوه مصرف در درمان اسهال و یبوست موثر است .

 

 

 شیرین بیان

معجزه گری قوی در درمان زخم معده و اثنی عشر ، ضد سرفه و تسهیل در هضم غذا و روشن کننده پوست عصاره آن یکی از مهمترین صادرات محصولات گیاهی ایران است .

 

wormwood flower

افسنطین

طبیعت آن : گرم و خیلی خشک

خواص گوارشی افسنطین

1- پنجاه گرم گل و سرشاخه های گلدار آن را در یک لیتر آب جوش دم کرده و آب آن را صاف کنید و هر صبح و ظهر و شب یک فنجان بعد از غذا بنوشید . به هضم غذا کمک می کند کاستریت را بر طرف می کند  ، تونیک و مدر است  ، در تب های نوبه ای از خواص درمانی آن استفاده می شود . مسهل صفرا  و سایر اخلاط تلخ که در معده جمع شده می باشد .

2- اگر به مدت ده روز هر روز یک فنجان از دم کرده ان بنوشید کم اشتهایی که ناشی از سردی باشد را درمان می کند .

3- نوشیدن آب دم کرده ی ده گرم از آن  یا خوردن چهار گرم عصاره تازه آن ، برای پاک کردن سینه از اخلاط ، تقویت معده ، کبد ، طحال ، روده ها ، دفع کرم های روده بسیار مفید است .

4- آن را با افتیمون و اسطوخدوس دم کنید و آب دم کرده را بنوشید . پاک کننده شکم و مسهل سودا می باشد و برای درمان لقوه ، سستی اعضا ، رعشه ، صرع و درد های عصبی مفید است .

5- خوردن آب دم کرده آن با برنج یا عدس برای کشتن اقسام کرم معده و روده و به عنوان مسهل نافع است .

تذکر : این گیاه برای دهانه معده مضر است ، همچنین ایجاد سر درد می کند لذا باید در حد مجاز و به صورت محدود و زیر نظر طبیب مصرف شود .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید