درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

درمان قطعی سنگ کلیه با نسخه مرحوم دکتر عبدالله خان احمدیه  ادامه

آویشن

آویشن

آویشن مقوی معده ، ضد سرفه و یک آنتی باکتری بسیار قوی است . در تقویت دید چشم و درمان عفونت های ریوی موثر است و یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است .

 خاکشیر

خاکشیر

تب بر است و برای رفع التهابات پوستی مانند کهیر موثر است و در درمان کرم معده و سنگ کلیه نافع است . سموم بدن را دفع می کند . بر اساس شیوه مصرف در درمان اسهال و یبوست موثر است .

 

 

 شیرین بیان

معجزه گری قوی در درمان زخم معده و اثنی عشر ، ضد سرفه و تسهیل در هضم غذا و روشن کننده پوست عصاره آن یکی از مهمترین صادرات محصولات گیاهی ایران است .

 

اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی آرام بخش

 

خواص درمانی:

1-پنج گرم از نوع هندی آن را دم کنید و آب صاف کرده ی آن را بنوشید. لطیف کننده ی اعضای بدن، مقوی اعصاب و مفرح روح است، برای افرادی که در امور جزئی زود عصبانی می شوند بسیار مفید می باشد. قوای مغزی و فکرط را تقویت می نماید، مقوی حافظه است و فراموشی را درمان می کند، درمان کننده ی وسواس، مالیخولیا، تشنج و استرخاء می باشد. عفونت های بدن را رفع می کند. مقوی معده، معرق، صفرابر و نیرودهنده است. ضد انگل، ضد نفخ و ضد قولنج می باشد، کمی اشتها را برطرف می کند، درمان کننده ی آب آوردگی انساج در مراحل اولیه است، اختلالات کبدی و طحال را برطرف می سازد، حالت تهوع و ضعف عمومی را برطرف می کند، طپش قلب مبتلایان به ناراحتی عصبی را رفع می کند. لرزش و گریپ، آسم، صرع، سیاه سرفه و لارنژیت را درمان می کند. ترشحات مهبلی را قطع می نماید، سوء هضم های همراه با تخمیرات عفونی روده را برطرف می سازد، احساس کسالت عمومی را رفع می کند. فشار خون را کاهش می دهد. شیره ی معده را زیاد می کند، ضد بیماری عصبی و بی خوابی می باشد، برای سرماخوردگی خوب است.

2-ده تا پنجام گرم از نوع هندی آن را در یک لیتر آب جوش پانزده دقیقه دم کنید و آب آن را صاف کرده روزی دو فنجان از آن را صبح و عصر بنوشید، بعد از صبحانه و قبل از شام نوشیده شود. مدر و صفرابرب است، حبس البول را درمان می کند، عفونت های مجرای تنفس، درد گلو وآنژین را برطرف می سازد. مقوی بدن و دل و احشای جمیع قوای ظاهری و باطنی و مصفی روح است، دلهره و خستگی های عصبی، بواسیر و زردی را درمان می کند، بند آورنده ی خون است. کولیپ، فلج، حسبه یا تیفوئید، سردردهای مزمن و ضربه خوردگی های مغزی را درمان می کند، قاعدگی ماهیانه را تنظیم می نماید.

3-هر روز بین صبحانه و ناهار و بین شام هر بار یک فنجان از دم کرده ی آن را بنوشید و همچنین خشک آن را بسایید و بر کف سر بپاشید و سر را بپیچید یا کلاهی بر سر گذارید. عصبانیت را برطرف می سازد، سرگیجه را رفع می کند و سردرد نیمه ی سر یا میگرن را درمان می کند.

4-هر روز 16 گرم آن را نرم بکوبید و با آب و عسل مخلوط کنید و بخورید. زخم سر را درمان می کند.

5-ده گرم آن را در یک لیوان آب بجوشانید، بعد آب صاف کرده ی آن را با 250 گرم عسل مخلوط کنید و به تدریج بخورید. سردردهای مزمن را درمان می کند.

6-صد گرم خشک آن را بکوبید و در یک لیتر روغن زیتون مخلوط کرده و هشت روز در مقابل آفتاب بگذارید، بعد هر روز موضع درد را با آن ماساژ دهید. ورم و درد شصت پا یا نقرس را درمان می کند.

7-مالیدن و شست و شو با آب جوشانده ی گرم آن، ببرای درمان نقرس، ناراحتی های رماتیسمی، کوبیدگی، دررفتگی های ضوی و  خون مردگی ها مفید می باشد.

8-حمام با آبی که حاوی اسانس استوخدوس باشد، ضد سرماخوردگی است، اعصاب را آرام می کند، نیروبخش است. خارش و بیماری های قارچی اندام تناسلی را از بین می برد، ضد افسردگی و افکار پریشان است، تعادل روحی را برقرار می سازد، سرخجه، مخملک و آبله را درمان می کند.

تذکر: کسانی که برای ناراحتی های ریه آن را مصرف می کنند، حتماً  باید با کتیرا و ضمغ عربی مصرف نمایند، کسانی که مبتلا به عطش یا آشفتگی هستند و همچنین اشخاص صفراوی مزاج باید آن را با سکنجبین بخورند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید