درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

درمان قطعی سنگ کلیه با نسخه مرحوم دکتر عبدالله خان احمدیه  ادامه

آویشن

آویشن

آویشن مقوی معده ، ضد سرفه و یک آنتی باکتری بسیار قوی است . در تقویت دید چشم و درمان عفونت های ریوی موثر است و یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است .

 خاکشیر

خاکشیر

تب بر است و برای رفع التهابات پوستی مانند کهیر موثر است و در درمان کرم معده و سنگ کلیه نافع است . سموم بدن را دفع می کند . بر اساس شیوه مصرف در درمان اسهال و یبوست موثر است .

 

 

 شیرین بیان

معجزه گری قوی در درمان زخم معده و اثنی عشر ، ضد سرفه و تسهیل در هضم غذا و روشن کننده پوست عصاره آن یکی از مهمترین صادرات محصولات گیاهی ایران است .

 

 

مضرات آویشن

 

 

مضرات آویشن

 

آویشن گیاهی است که دارای خواص و منافع بسیار زیادی است اما همچون سایر گیاهان دارویی ممکن است در کنار خواص دارای مضرات هم باشد . البته در مصرف زیاد اکثر گیاهان دارویی مضرات و زیان وجود دارد . بعضی از مضرات آویشن جزء  عوارض جانبی است  و بعضی دیگر از مضرات ناشی از مصرف زیاد و یا طولانی مدت است . آویشن یک گیاه ضد باکتری و ضد میکروب است و حقیقتاً این کاررا به خوبی انجام می دهد اما در کنار مصرف طولانی مدت ممکن است برخی از باکتری های مفید دستگاه گوارش نیز از بین ببرد که این یکی از مضرات آن است و شاید به همین دلیل برخی گیاه آویشن را سمی دانسته اند و مصرف بیش از سه روز آن را توصیه نکرده اند . افرادی که به نعنا و پونه حساسیت دارند و دچار آلرژی می شوند ممکن است در اثر مصرف آویشن شیرازی نیز دچار حساست شوند و ناخوشی هایی برای آنان ایجاد شود .

آویشن خون را رقیق کرده و غلظت خون را پایین می آورد و به تبع آن سرعت لخته شدن خون را کاهش دهد لذا در افرادی که قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرند مصرف آویشن پیشنهاد نمی شود که البته این مورد از مضرات آویشن نمی توان بر شمرد و فقط احتیاط در مصرف است . از دیگر مضرات آویشن در مصرف طولانی مدت به تضعیف عضله قلب  و سرگیچه می توان اشاره کرد .

در هر صورت آویشن با توجه به خواص بی نظیر آن وجود آنرا در هر خانه ای لازم می دانیم .

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید