درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

درمان قطعی سنگ کلیه با نسخه مرحوم دکتر عبدالله خان احمدیه  ادامه

آویشن

آویشن

آویشن مقوی معده ، ضد سرفه و یک آنتی باکتری بسیار قوی است . در تقویت دید چشم و درمان عفونت های ریوی موثر است و یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است .

 خاکشیر

خاکشیر

تب بر است و برای رفع التهابات پوستی مانند کهیر موثر است و در درمان کرم معده و سنگ کلیه نافع است . سموم بدن را دفع می کند . بر اساس شیوه مصرف در درمان اسهال و یبوست موثر است .

 

 

 شیرین بیان

معجزه گری قوی در درمان زخم معده و اثنی عشر ، ضد سرفه و تسهیل در هضم غذا و روشن کننده پوست عصاره آن یکی از مهمترین صادرات محصولات گیاهی ایران است .

 

افسنطین

افسنطین خواص درمانی

نام های دیگر : ابسنطین - مروه - کشوتای رومی - خترق - افسنتین

طبع افسنطین : گرم و خشک

خواص درمانی

1- پنجاه گرم گل و سرشاخه های گلدار آن را در یک لیتر آب جوش دم کرده و آب آن را صاف کنید و هر صبح و ظهر و شب یک فنجان بعد از غذا بنوشید . به هضم غذا کمک می کند کاستریت را بر طرف می کند  ، تونیک و مدر است  ، در تب های نوبه ای از خواص درمانی آن استفاده می شود . مسهل صفرا  و سایر اخلاط تلخ که در معده جمع شده می باشد که این یکی از مهمترین خواص درمانی افسنطین است.

2- یکی دیگر از خواص درمانی افسنطین اگر به مدت ده روز هر روز یک فنجان از دم کرده ان بنوشید کم اشتهایی که ناشی از سردی باشد را درمان می کند .

3- نوشیدن آب دم کرده ی ده گرم از آن  یا خوردن چهار گرم عصاره تازه آن ، برای پاک کردن سینه از اخلاط ، تقویت معده ، کبد ، طحال ، روده ها ، دفع کرم های روده بسیار مفید است دیگر خواص درمانی افسنطین می باشد .

4- هم آب دم کرده ی آن را بنوشید و هم ضماد کنید برای گزیدگی عقرب نافع است .

5- افسنطین را با افتیمون و اسطوخدوس دم کنید و آب دم کرده را بنوشید . پاک کننده شکم و مسهل سودا می باشد و برای درمان لقوه ، سستی اعضا ، رعشه ، صرع و درد های عصبی مفید است .

6- خوردن آب دم کرده افسنطین با برنج یا عدس برای کشتن اقسام کرم معده و روده و به عنوان مسهل نافع است .

7- ده گرم از کوبیده ی افسنطین را به تنهایی یا با عسل یا با افتیمون ، کوبیده بخورید . برای طحال بسیار نافع است .

عوارض افسنطین

تذکر : افسنطین برای دهانه معده مضر است ، همچنین عوارض دیگر افسنطین ، ایجاد سر درد می کند لذا باید در حد مجاز و به صورت محدود و زیر نظر طبیب مصرف شود .

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید