درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

درمان قطعی سنگ کلیه با نسخه مرحوم دکتر عبدالله خان احمدیه  ادامه

آویشن

آویشن

آویشن مقوی معده ، ضد سرفه و یک آنتی باکتری بسیار قوی است . در تقویت دید چشم و درمان عفونت های ریوی موثر است و یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی است .

 خاکشیر

خاکشیر

تب بر است و برای رفع التهابات پوستی مانند کهیر موثر است و در درمان کرم معده و سنگ کلیه نافع است . سموم بدن را دفع می کند . بر اساس شیوه مصرف در درمان اسهال و یبوست موثر است .

 

 

 شیرین بیان

معجزه گری قوی در درمان زخم معده و اثنی عشر ، ضد سرفه و تسهیل در هضم غذا و روشن کننده پوست عصاره آن یکی از مهمترین صادرات محصولات گیاهی ایران است .

 

کندر

 

کندر

نام های دیگر: لبان، لیبان، لیبان ذَکر، لوبان، شعب یمانی.

طبیعت آن: گرم و خشک است.

ترکیب شیمیایی: 25 درصد صمغ غیرمحلول در الکل، الکلی به نام اولیبانول،  اسانسی شامل برپینن، دیپانتن و فلاندن، رزینی به نام الیبانورزن، یک اسید آزاد به نام بوسولیک، مواد آؤابین و باسورین، یک ماده ی تلخ.

خواص درمانی:

1- اگر هر بار به اندازه ی دو گرم از آن خورده شود، معرق، مدّر، مقوی و قاعده آور است، جلب کننده ی رطوبات دماغی است، وجع یا مرمیقیا را درمان می کند، خشک کننده و قابض است، بندآورنده ی خون می باشد و از خون ریزی های خارجی و خون روی از سینه جلوگیری می کند، گازها را تحلیل می برد، در موارد روماتیسم، ناراحتی پوستی و بیماری عصبی تجویز می شود.

2- اگر آن را در دهان بجوید، دندان و لثه را تقویت می کند.

3- اگر با عسل خورده شود، فراموشی و ضعف حافظه را مرتفع می کند.

4- یک مثقال از آن را کوبیده و در آن حل کنید و آن را سه روز صبح ناشتا میل نمایید. زیادتی بلغم و کندی ذهن را برطرف می نماید، از اسهال و استفراغ جلوگیری می کند.

5- اگر آن را کوبیده و با شکر بخورید، دستگاه گوارش را تقویت کرده و گازهای غلیظ و نفخ آن را نیز زایل می گرداند، رطوبت ها را خشک می کند، هاضمه را تحریک می نماید، اسهال خونی و خونریزی از مقعد و بواسیر را درمان می کند.

6- مدتی هر روز صبح ناشتا به اندازه ی دو عدد نخود از آن را بلع کنید. هوش را زیاد می کند و اگر زن باردار از سه ماهگی گاه گاهی آن را بخورد، هوش طفل او زیاد خواهد شد.

7- آن را با مصطکی بکوبید و بخورید. خفقان را رفع می کند، صاف کننده ی صدا و آواز می باشد و برای افراد خواننده بسیار خوب است.

8- آن را با صمغ عربی بخورید. برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس و رفع سرفه ی مزمن رطوبتی نافع است.

9- هر بار به اندازه ی دوم گرم از آن را با زرده ی تخم مرغ و عسل مخلوط کنید و بخورید. برای افزایش تولید اسپرم و تقویت نیروی جنسی مفید است.

10- صبح ناشتا نیم مثقال سفید آن را بکوبید و با عسل مخلوط کنید، بعد گرم نمایید و بخورید. برای انداختن جنین مرده مفید است.

11- یک مثقال از آن را با یک مثقال زیره مخلوط کرده و بکوبید و به صورت کفلمه بخورید. سکسکه یا فواق را آرام می سازد و از آروق زدن جلوگیری می کند.

12- هر روز کندر را بسوزانید و دود آن را به چشم بدهید. نقطه ی سرخ یا کبود رنگ روی سفیدی چشم (طُرفه) را برطرف می کند.

13- کوبیده ی آن را با زرده ی تخم مرغ مخلوط کنید و بر سر ببندید. اختلال حواس که همراه با عصبانیت باشد را بهبود می بخشد.

14- گرد آن را با عسل مخلوط کرده و به چشم بمالید. برای التیام جراحت چشم و جذب خون مردگی آن، رفع درد چشم، خارش و جرب چشمی مفید می باشد.

16- کشیدن گَرد آن در چشم برای التیام زخم های بد چشم بسیار نافع است.

17- اگر احساس می کنید دایم مورچه روی بدنیتان راه می رود، پودر آن را با سرکه مخلوط کرده و ضماد کنید. این مشکل برطرف خواهد شد.

18- ضماد آن با روغن زیتون و عسل برای درمان درد مفاصل، دردهای سرد و درد مزمن استخوان ها موثر است.

19- اگر آن را با روغن گنجد مخلوط کرده و ضماد کنید، برای تحلیل ورم های سفت مفید است.

20- روغن آن را بر جوش ها بمالید. جوش غررو را درمان می کند.

تذکر: اسراف در خوردن آن موجب سوزانیدن خون و بلغم می شود، در مزاج های گرم ایجاد سردرد، مالیخولیا و جنون می کند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید