گل قند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 گل قند

 

گل قند

نام دیگر: گل انگبین

طرز تهیه: گلبرگ های غنچه ی گل سرخ ساییده شده ده واحد، گلاب بیست واحد، قند سفید ساییده شده شصت و پنج واحد، گلیسیرین پنج واحد؛ ساییده ی گل را با گلاب مخلوط کرده و بگذارید دو تا سه ساعت بماند بعد قند و گلیسیرین را با آن مخلوط کنید و خوب مالش دهید.

نوع دوم ساختن گل قند: گلبرگ های غنچه ی گل سرخ خشک را بسایید و با قند ساییده شده و گلاب خمیر کرده و در آفتاب بخشکانید، بعد خشک آن را نرم بکوبید و دوباره با مقداری قند ساییده و گلاب مخلوط کرده در آفتاب بخشکانید و پس از تکرار سه بار خشکانیدن آن را بسایید و مصرف کنید.

نوع سوم ساختن گل قند: یک برابر گلبرگ گل سرخ را بکوبید و با دو برابر آن عسل طبیعی یا شکرنی مخلوط کنید و آن را در ظرف شیشه ای سربسته ریخته و در افتاب گذارید تا سرشته شود و گل قند آماده گردد.

خواص درمانی: 1- چهار مثقال از آن را صبح ناشتا بخورید. خشک کننده ی رطوبات زیادی بدن است، یبوست معده که از سردی و برودت باشد را برطرف می کند، مقوی مغز و قوای دماغی می باشد و اگر 12 مثقال از آن خورده شود، باد و نفخ که در اثر رطوبت منجمده در معده باشد را برطرف می کند.

2- بعضی افراد به خصوص افراد مسن که در اثر کثرت رطوبات بدن و مراکز عصبی سست و بی حال و کم حوصله و کم حافظه شده اند، همچنین افرادی که آثار مقدمات فلج اعضای بدن در آن ها هست یا افرادی که درد مفاصل رطوبی دارند، اگر هر شب بعد از شام مقداری گل قند بخورند بهبود می یابند.

3- اگر 8 مثقال از آن را بخورانید، بعد روی آن 20 مثقال سکنجبین غلیظ را بدون آب میل کنید و تا دو ساعت اصلاً آب نخورید، اخلاط معده را برطرف می کند.

تذکر: افرادی که بسیار گرم مزاج هستند یا افادی که عادت به اسهال های صفراوی دارند و افراد مبتلا به ناراحتی وسواس از خوردن گل قند پرهیز کنند. افراد گرم مزاج می توانند گل قند را همراه با آبلیمو یا سکنجبین میل نمایند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید