سم زدایی از بدن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پاکسازی بدن از سموم

 

امروزه با آلوده شدن هوا و مواد غذایی ، آمار بیماری ها بسیار زیاد شده است . بسیاری از بیماری ها نتیجه تجمع سموم مختلف در بدن است ، و این خود ناشی از آب و هوا و غذای آلوده است . این فاکتورها از عوامل بیماری زا محسوب می شوند . انسان می تواند با خارج ساختن سموم از بدن ، سلامتی و نشاط خود را تضمین کند ، بر این اساس کمتر بیمار می شود و کمتر به دارو احتیاج خواهد داشت .به منظور پاکسازی بدن از سموم  و تامین سلامتی جسم و روح ، موارد زیر توصیه می شود .

1- استفاده از مایعات

لازم است استفاده از مایعات مختلف ( مثل آب و دوغ و نظایر آن ) در طول شبانه روز در حد معقول و روی هم رفته 6 تا 8 لیوان باشد . بهتر است در حد امکان آب مصرفی انسان آب چشمه باشد . استفاده از مایعات در طول روز موجب می شود که مایعاتبدن مانند آب میان سلولی و آب درون سلولی تنظیم شده و به حالت تعادل در آید و در این حالت است که سلول ها به راحتی می توانند به فعالیت خود بپردازند  و متابولیسم سوخت و ساز بدن به راحتی انجام شود زیرا آنزیمها در محیط مایعات می توانند به راحتی وارد سلول ها شده و سوخت و ساز را تنظیم نمایند  و نیز به راحتی فضولات و مواد زاید درون سلولی از سلول خارج نمایند .

2- استفاده از خاکشیر ، انجیر و زیتون

بهتر است هر روز صبح از خاکشیر یا انجیر یا زیتون استفاده کنید . استفاده از این نوع مواد غذایی موجب می گردد سیستم گوارش انسان تنظیم خاص خود را پیدا کند و همین امر موجب شادابی و نشاط و سلامتی او می گردد .

خاکشیر همراه با آب گرم ، در بدن تولید موسین یا لعاب می کند و روده را پاکسازی و آنرا فعال می کند . انجیر به علت داشتن قند بالا باعث فعالیت سلول ها می شود  و انرژی زیادی در بدن تولید می کند . با جذب اب توسط دانه های انجیر در روده و در نتیجه با متورم شدن آنها ، حرکات دودی روده تنظیم می شود (رفع یبوست) . زیتون به خاطر داشتن مواد مفیدی مانند اسید لیتولئیک و لینولنیک ( امگا3 و امگا6 ) موجب می گردد تا دیواره روده پاکسازی گردد ومانع از رسوب آهن موجود در غذاها در دیواره روده ها گردد . هم چنین زیتون به خاطر داشتن اسید های یاد شده  ، جداره دیوار عروق خونی را تمیز  ، و از رسوی چربی های خطرناک مانند LDL موجود در خون که باعث آترواسکلروز شدن دیواره عروق می شود جلوگیری می کند . همین امر موجب کارکرد ایده آل قلب می گردد و از بروز سکته جلوگیری می کند .

 3- روزه گرفتن

افرادی که بتوانند هفته ای یک تا دو روز را روزه بگیرند  ، بدیهی است که از سلامتی خوبی برخوردار خواهند شد زیرا سموم بدن آنها از طریق روزه داری به راحتی دفع می شود . افرادی که قادر به روزه گرفتن نیستند می توانند کم خوری و ساده خوری را پیشه خود سازند و ازاین طریق سلامتی و نشاط خود را تامین کنند .

4- هفته ای یک بار آش یا سوپ جو

برخی از فواید جو به این شرح است :

1-4- جو به خاطر داشتن موسین زیاد جدار معده و روده را لعاب اندود کرده و اجازه نمی دهد اسید معده به جداره روده نفوذ کند .

2-4- جو دارای ویتامین های گروه B است و در سلامت پوست و مو اثر فوق العاده ای دارد .

3-4- جو به خاطر داشتن فیبر زیاد حرکات دودی روده را افزایش می دهد  و هضم و جذب و دفع را به راحتی امکان پذیر می کند .

4-4- جو بهترین دارو برای افراد صفراوی مزاج است  و صفرا را به سرعت دفع می کند  و از بین می برد .

منبع : دوره طب سنتی و تغذیه - دکتر سید علی ابوالحبیب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید